ثبت نام:

جهت ثبت نام در دوره های غیر حضوری مترجمی زبان قرآن لازم است با دفتر مرکزی مشهد تماس بگیرید.

پس از ثبت نام در دوره مورد نظر، یک پک آموزشی از طریق پست برای شما ارسال خواهد شد. بین سه تا هفت روز کاری طول خواهد کشید تا پک آموزشی را دریافت کنید.

محتویات پک آموزشی:

پک ارسال شده شامل موارد زیر می باشد:

۱- کتاب آموزشی

۲- لوح فشرده تصویری آموزشی دوره توسط استاد حسینی یزدی

۳- کتاب کار ( مخصوص دوره های مقدماتی و متوسطه )

۴- فلش کارت آموزشی (کمک آموزشی)

۵- دفترچه گذرواژگان (کمک آموزشی)

۶- محتویات تبلیغاتی و فرم های راهنما

 

شروع دوره:

پس از دریافت پک آموزشی هر زمان که علاقه داشتید می توانید دوره را شروع نمایید. برای شروع دوره لازم است با شماره های مرکز مجددا تماس بگیرید و اعلام نمایید که قصد شروع کردن دوره را داریم.

استاد پشتیبان تلفنی:

پس از اعلام آمادگی شما برای شروع، یک استاد پشتیبان برای شما تعیین خواهد شد. برای دانش پژوه خانم، استاد پشتیبان خانم مشخص می شود و برای دانش پژوهان مرد ، استاد مرد.

استاد پشتیبان به دانش پژوه تماس می گیرد و توضیحات اولیه ی شروع دوره برای او بیان می شود. از جمله:

  • فرصت مطالعه در هر دوره ، دو ماه و نیم ( ۷۵ روز ) است. این زمان از اولین تماس استاد پشتیبان شروع می شود.
  • در دوره مقدماتی و متوسطه ، در کنار کتاب اصلی، کتاب کار (تمرین) وجود دارد که استاد آن را توضیح داده و از دانش پژوه می خواهد که آن را همزمان با کتاب اصلی مطالعه نماید و تمارین را پاسخ دهد.
  • در هر دوره دو آزمون برگزار می گردد. آزمون میان ترم پایان درس هشتم و آزمون پایان ترم پایان کتاب
  • استاد پشتیبان هر هفته در یک روز و ساعت مشخصی که با دانش پژوه توافق می کنند به دانش پژوه تماس می گیرد و ده دقیقه به رفع اشکال می پردازد. اگر بیش از این مقدار ، زمان نیاز باشد برای رفع اشکال ، با هماهنگی بین استاد و دانش پژوه ، دانش پژوه می تواند با استاد تماس بگیرد.
  • امتحانات به صورت تلفنی برگزار می گردد. استاد به صورت شفاهی سوال را می پرسد و دانش پژوه به سوالات استاد پاسخ خواهد داد.

از جمله نکات حائز اهمیت در دوره های غیر حضوری این است که زمانبندی دوره کاملاً به عهده ی خود شخص می باشد. به این معنا که اگر کسی تمایل داشته باشد می توند دوره را سریع تر به پایان برساند و وارد دوره های بعد شود. مدت دو ماه و نیم که از طرف مرکز مشخص شده است صرف سقف زمان دوره است و نباید از این مقدار فراتر برود.

 

تجدید دوره:

اگر کسی به هر دلیلی نتواند دوره را در مدت مقرر دو ماه و نیم به پایان برساند و یا در نمره آزمون پایان و آزمون تجدیدی نمره قبولی را کسب ننماید، لازم است تجدید دوره کند. با پرداخت ۵۰ درصد هزینه ثبت نام اولیه، تجدید دوره برای دانش پژوه انجام خواهد شد. پس از تجدید دوره، مجددا دانش پژوه دو ماه و نیم زمان خواهد داشت و استاد نیز مجددا موظف است هفته ای ده دقیقه برای رفع اشکال وقت بگذارد.

 

نمره قبولی:

قبولی در هر دوره مشروط به کسب حد نصاب در نمره آزمون پایان ترم و معدل پایانی است. نمره قبولی در آزمون پایان ترم ۱۵ می باشد و معدل پایانی نیز باید بالاتر از ۱۵ باشد. معدل پایانی مجموع نمرات آزمون میان ترم ( ضریب ۱) ، آزمون پایان ترم (ضریب ۳) و کتاب کار (ضریب ۱) می باشد.

اگر دانش پژوه در آزمون پایان ترم  نمره قبولی ۱۵ را کسب ننماید، یک هفته فرصت خواهد داشت تا در آزمون پایان ترم تجدیدی شرکت ننماید. اگر در این آزمون نیز نمره قبولی را کسب ننمود، لازم است تجدید دوره نماید.

 

ارسال کتاب کار:

پس از قبولی در آزمون پایان ترم، لازم است دانش پژوه در دوره های مقدماتی و متوسطه کتاب کار خود را به مرکز ارسال نماید. پس از بررسی کتاب کار توسط اساتید و ثبت نمره آن، کتاب کار به دانش پژوه عودت داده می شود. اگر دانش پژوه نمره قبولی را در آزمون کسب کرده باشد و متقاضی دوره بعد نیز باشد ، همراه کتاب کار ، پک دوره بعد نیز برای او ارسال خواهد شد.

 

گواهی پایان دوره:

پس از پایان هر دوره برای دانش پژوه گواهی پایان دوره صادر خواهد شد. این گواهی صرفاً اعتبار داخلی دارد و از نظر نهادهای دولتی و آموزش عالی و … اعتبار خاصی ندارد.

 

قوانین مهم در دوره های غیر حضوری:

  • پس از ارسال پک ، شهریه به هیچ عنوان عودت داده نخواهد شد.
  • دانش پژوه حق واگذاری پک به دیگری را ندارد. پک مخصوص کسی است که ثبت نام نموده و مدارکش نزد موسسه موجود می باشد.
  • کسانی که تمایل دارند می توانند از ابتدا به صورت ۵ ماه ثبت نام نمایند. یعنی در هر هفته یک درس را بخوانند کافی خواهد بود.
  • در دوره های مقدماتی و متوسطه ، مهلت تحویل کتاب کار یک هفته پس از تاریخ آزمون پایان ترم خواهد بود و در دوره های عالی ، مهلت تحویل پایان نامه (ترجمه قرآن) یک ماه پس از تاریخ آزمون می باشد.